Yellowknife s.r.o.

Kyselinou barvené betony

Kyselinou barvené betony, někdy také nazývané „creative acid stain“, umožňují prostřednictvím chemické reakce pigmentovat betonovou plochu, či stěnu. Vzhledem k chemické reakci jsou barevné změny nevratné. Může jít o betonovou podlahu, vjezd do garáže, průmyslovou podlahu - vsyp, zámkovou dlažbu, tvarovky štípaného betonu, ztracené bednění atp. Může jít o exteriér i interiér, o nové i staré betony. Bezprostředně po aplikaci se povrch ošetří těsnícím nátěrem, který dodatečně zušlechtí povrch a zvýší odolnost povrchu. Finální úprava je velmi dekorativní s vysokými užitnými vlastnostmi.

K dispozici je 9 barevných odstínů. Tyto barvy je možné kombinovat a získávat nové odstíny. Sytost odstínu je možné regulovat počtem vrstev, přitom výrobek nezanechává povlak na povrchu jako klasické barvy. Odstín se vytváří chemickou reakcí soli kovů s volným vápnem v cementovém pojivu. Efekt je trvalý.

Povrch kyselinou barveného betonu se ošetří těsnícím nátěrem na bázi akrylátové pryskyřice, která chrání před povětrnostními vlivy, omezuje možnost výkvětů a prodlužuje životnost. Betonový povrch bude vynikat nižší nasákavostí (utěsněné póry betonu), snadnou údržbou a čištěním. Pro starší povrchy je možné použít probarvený těsnící nátěr (celkem 8 barevných odstínů), který dodá novější a atraktivní vzhled, sjednocuje barevné nejednotnosti.

 

Rádi Vám zpracujeme .